Ndryshimi i fundit: 02/09/2013 - 02:44
Home Revista Rreth Psikologjise Abonohuni Stafi Kontakt
 
   
 
Rubrikat
   Editorial
   Tri kėshilla…
   Posta
   Psikofakt
   Pika referimi
   Nė divanin e rrėfimit
   Marredheniet
   Dosier
   Raporti nė ēift
   Pėrballė
   Terapi nė kuzhinė
   Mirėqėnie
   Tė reja
   Tri arsye pėr tė lexuar
   Fjalė kyē
   Teste


PANORAMA & PANORAMA SPORT
Gazeta Panorama - Versioni PDF Gazeta Panorama Sport - Versioni PDF
PANORAMA PLUS & UNE GRUAJA
Suplementi Panorama PLUS - Versioni PDF Suplementi une GRUAJA - Versioni PDF

 

Rezarta Shkurta: Po pėrjetoj njė ėndėrr
Ndjen rrahjet e zemrės sė njė jete qė i jep jetė brenda teje. Janė ato drithėrimat e para, teksa aparatura e ekos lėviz lehtazi mbi barkun “e xhelatinosur”. Nė ēast, ajo vė re se ai pėrlotet. Shikime nė sy. Psherėtima... Disa momente tė pėrjetuara bashkė, tė kaluara nė mendje si njė album fotografik i shfletuar shpejt dhe njė pafundėsi emocionesh frike e gėzimi “bėhen tri simfoni” tė udhėhequra nga algoritmi i njė zemre tė vogėl qė rreh njėherazi. Por, do edhe disa muaj qė ata tė prezantohen me tė... “Edhe tani qė flas me ju, emocionohem. Po flas pėr atė eko tė parė, qė mė bėri tė ndihem prind”, - thotė Rezarta Shkurta, e cila sė shpejti pret tė bėhet nėnė. Pėr tė dhe Ermalin, siē thotė edhe ajo, ishte njė “moment shumė emocional, i rrethuar dhe me pak panik, pasi ende nuk ishim tė qartė se ēfarė po ndodhte. I vetmi reagim qė lindi natyrshėm... ishte njė pėrqafim tejet i gjatė. Mė pas e ndamė me familjarėt, ata qė i shtuan akoma dhe mė shumė bukuri kėtij lajmi. Nuk di si ta pėrshkruaj. Di tė them qė ishte dhe ėshtė atmosferė magjike, edhe pse mė pas do mė vėshtirėsoheshin pak gjėrat...”. E nė fakt, edhe realizimin e fotove pėr revistėn “Psikologjia” u munduam ta bėnim sa mė shpejt. 
. POSTA - Pėrgjigjet e letrave tuaja
Na shkruani nė: postapsikologji@gmail.com 
. PSIKOFAKT - Tė ruash njė sekret
Nga Edmond Tupja 
. NĖ FOKUS - Ēfarė mėson nė shkollė dhe tė 'dėmton' nė jetė
 
. Eni Ēobani: Jeta ėshtė mė shumė praktikė se teori
 
. MARRĖDHĖNIE - 20 gjėra tė rėndėsishme qė duhet tė bėjmė nė martesė
 
. LIFESTYLE - Mbaruan pushimet, rifillojmė punėn
 
. Enkeleida Zeko: Rikthimi nė punė mė trishton
 
. A e dini se - Kuriozitete tė ndryshme
 


 
 
Arkiva e lajmeve

HeneMarteMerkureEnjtePremteShtuneDiele
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 
Regjistrohuni tek Newsletter


Regjistrohu
C'regjistrohu


 
 

 


 
Reklama

 


 
© 2013, Revista Psikologjia. Ju nuk mund te kopjoni asnje material pa pasur leje te shkruar. Te gjitha te drejtat e rezervuara.  Powered by: ikoncept